Firmalar için tercih edilmesi gereken web tasarım. – Web Sitesi Bakım ve Güncelleme | Web Tasarım | Periyodik Web Sitesi Bakımı

Firmalar için tercih edilmesi gereken web tasarım.

Nasıl bir tasarım olmalı?
Nasıl bir tasarım olmalı?

“Basit tutma” site tasarımının ana hedefidir. Kullanıcılar, tasarımın tadını çıkarmak için sitenize gelmez. Hatta çoğu durumda tasarımla mücadele ederek aradıklarını bulmaya çalışıyorlar. Web tasarımcınızdan karmaşıklık yerine basitlik isteyin.

Ziyaretçilerin bakış açısından, en iyi site tasarımı, hiçbir reklamı olmayan, kendileri için gerekli olmayan diğer tüm içeriklerin olmadığı, ama sadece aradıkları kısa bir metnin bulunduğu site tasarımıdır. Web sayfalarının kullanıcı dostu bir yazdırma sürümünün de olması kullanıcı dostu bir arayüz için önemli bir unsurdur.

Boş alanlar çok da zararlı değildir.

Aslında boş alanın önemini tahmin etmek gerçekten zor. Ziyaretçiler için bilişsel yükü azaltmakla kalmaz, ekranda sunulan bilgiyi algılamayı da mümkün kılar. Yeni bir ziyaretçi bir tasarım düzenine yaklaştığında, yapmaya çabaladığı ilk şey sayfayı taramak ve içerik alanını sindirilebilir bilgi parçalarına bölmektir.

Karmaşık yapılar okumak, taramak, analiz etmek ve çalışmak daha zordur. İki tasarım parçasını görünür bir çizgi veya bazı boşluklarla ayırma arasında seçim yapıyorsanız, boşluk çözümünü kullanmak genellikle daha iyidir. Hiyerarşik yapılar karmaşıklığı azaltır. Kullanıcılara görsel hiyerarşiyi ne kadar iyi sunabilirseniz içeriğiniz anlaşılması o kadar kolaylaşır.

sitebakim.com Kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Referans:smashingmagazine.com