Web sitenize giren ziyaretçi doğru yönlendiriliyor mu? – Web Sitesi Bakım ve Güncelleme | Web Tasarım | Periyodik Web Sitesi Bakımı

Web sitenize giren ziyaretçi doğru yönlendiriliyor mu?

web-sitesi-yonlendirmeler
web-sitesi-yonlendirmeler

Web siteleri statik ve dinamik içeriği sağladığından, kullanıcı arayüzünün bazı yönleri diğerlerinden çok dikkat çekiyor. Açıkçası, görüntüler metinden daha göz alıcıdır – tıpkı belirgin olarak işaretlenmiş cümleler düz metinden daha çekici olduğu gibi.

İnsan gözü son derece doğrusal olmayan bir cihazdır ve web kullanıcıları kenarları, desenleri ve hareketleri anında tanıyabilir. Örneğin video reklamlar son derece sinir bozucu ve rahatsız edicidir, ancak pazarlama perspektifinden bakıldığında kullanıcıların ilgisini çekmek için mükemmel bir şekilde çalışırlar.

Faydaya odaklanma ilkesi mükemmel şekilde kullanılır. Kullanıcılar tarafından doğrudan görülebilen her zaman etkili olabilen ve kalıcılığını koruyan en önemli araçlardan birisi “ücretsiz” kelimesidir. Hafif ipuçları, kullanıcılara “ücretsiz” ürünü nasıl bulacağı konusunda yönlendirme yapabilir.

Kullanıcıların dikkatini, görsel öğelerin uygun bir kullanımı ile sitenin belirli alanlarına odaklamak, ziyaretçilerinizi düşünmeye zorlamadan A noktasından B noktasına gelmelerine yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sahip oldukları soru işaretleri ne kadar az olursa, oryantasyonda daha iyi olur ve sitenin temsil ettiği şirkete karşı güven artar.

sitebakim.com Kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Referans:smashingmagazine.com