Web Tasarımı Yaparken Bunlara Dikkat Ediyoruz. – Web Sitesi Bakım ve Güncelleme | Web Tasarım | Periyodik Web Sitesi Bakımı

Web Tasarımı Yaparken Bunlara Dikkat Ediyoruz.

Web Tasarım FirmanızWeb Tasarımı Nedir?

Tasarım, bir amaca ulaşmak için belirli ilkelere uyarak fikir ve bilgi toplamak, sonuçta bunları estetik olarak ortaya koymaktır. Web tasarım ise aynı şeyi bir web sayfası aracılığıyla internet üzerinden yayına sunmaktır. Bu işlemi bir web tasarımcı yapar.

Web Tasarımının Unsurları
Diğer tasarım çalışmalarında olduğu gibi web tasarım çalışmalarında da benzer tasarım ögeleri kullanılır.

 

Yerleşim: Web dünyasında önemli bir amaç, ziyaretçinin aradığı bilgiyi en kısa sürede bulmasını sağlamaktır. Aynı zamanda yerleşim estetik olmak zorundadır. Resimler, metinler ve reklamlar bu ilkelere göre yerleltirilir.

Renk Uyumu: Renk tercihleri genellikle müşterinin taleplerine göre değişebilir. Bir ölçüde markayı yansıtır. Bazı müşteriler canlı renkleri tercih ederken bazı müşteriler daha farklı tercihlerde bulunabilmektedir. Elbette ağırlıklı renk tercihleri birbirinten etkilenmekte ve zaman zaman değişmektedir.

Grafikler: Web tasarımını zenginleştiren logolar, fotoğraflar, çizimler, küçük resimler hepsi grafik içeriğini oluşturur. Kullanıcı dostu olması için grafikleri yerleştirirken seçilen grafikler web sitesinin rengi ile de uyumlu olmak zorundadır. Renk ve grafik uyumu bir kimlik oluşturmalıdır. Amatör grafik yerleşimleri yada grafiklerde karşılaşılan çözünürlük problemlerine profesyonel bir tasarımda asla izin verilemez.

Yazı Tipleri: Pek çok web tarayıcı güvenli fontlar olarak tabir edilen yazı tiplerini algılayabilir. Bu nedenle web tasarımcılar çok özel yazı tipleri kullanmakta çekimser davranırlar. Genellikle bilinen yazı tiplerini tercih ederler. Ancak iyi bir web tasarımcı elbette buna çözüm bulacaktır.

İçerik: Web sayfası içeriği ve görseller web sitesinin mesajını geliştirmek için en etkili şekilde kullanılmaktadır. Yazılı metinler her zaman ölçülü, kullanışlı ve doğru bilgiler içermelidir. Yazılı metinler ve anahtar kelimeler arama motorlarındaki sıralamanızı etkilemektedir.

Web siteniz sizin internetteki vitrininizdir.

Unutmayın web sitesi web tasarımcıyı tanıtmak için değil sizi tanıtmak içindir.

  • SiteBakim.Com – Kaynak gösterilerek kullanılabilir.